Достапно VB120 седишта со педали 12 инчен преклоплив електричен велосипед

* 12 инчен е-велосипед со помош на енергија

* Предна + задна диск сопирачка

* Рачен режим, електричен режим, режим на помош

* Предно LED осветлување

* Предна суспензија

* Брзо преклопливо, лесно носење

* Удобни пневматски гуми


 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

  Ознаки на производи

   

  图标1 (1)

  Спецификации:

  Капацитет на батеријата: 5,2Ah

  Напон на батеријата: 36V

  Тип на мотор: 250W

  Растојание на патување: 15~20 KM (чисто електричен режим)

  Режим за помош за напојување Опсег: 30-35 км

  Нето тежина: 15 кг

  Максимална брзина: 25 км/ч

  Максимално оптоварување: 120 кг

  Големина на гумата: Двете 12 инчи

  Тип на гума: Цврста гума

  Сопирачки: предна + задна диск сопирачка

  Водоотпорен: IPX4

  Макс Ангел: 15°

  Време на полнење: 3 ~ 5 часа

  Водоотпорен: IPX4

   

  Опции:

  Ставка

  Стандардно

  Опции

  Батерија

  36V, 5,2 Ах

  36V, 7,8 Ах

  Кутија за пакување

  Кафеава картонска кутија

  Кутија за подароци

   

  Рачен режим, Електричен режим, Режим за помош

  Овој преклоплив велосипед со електричен мотор од 12 V DC има 3 режими на работа и лесно префрлување.Рачен режим за вежбање, кога сте уморни можете да користите чист електричен режим, а ако сакате да одите далеку, користете го режимот за помош.

   

  Пневматски гуми што апсорбираат удари

  Овој преклопен електричен велосипед има голема гумена пневматска широка гума од 12 инчи, предна и задна, што ви овозможува удобно и безбедно возење на долги патеки, дури и на нерамен пат.Заедно со DC мотор без четкички од 250 W за стабилна излезна моќност, E Cycle Electric Bicycle VB120 е поставен да дава помазно и посилно искуство во возењето.

   

  Едноставно превиткување, лесно ракување

  ПреклопувањеЕлектричен велосипед велосипедимаат одличен дизајн, 3 чекори 5 секунди Преклопување во мини големина за лесно вчитување во автомобилот.Едноставно ракување лесно и за деца и девојчиња.

   

  Работи толку едноставно како што изгледа

  Секој аспект на електричниот велосипед со две тркала Foldabl VB120 е дизајниран и направен со едноставност на ум.Рамката на телото, деловите и додатоците се избрани со истиот геометриски дизајнерски јазик што ги става употребливоста и корисникот напред.Велосипедот Е за возрасни VB120 е направен да изгледа правилно и да се чувствува правилно.

   

  Алуминиумска рамка од воздухопловна класа

  Цврстата рамка на каросеријата е изработена од алуминиум кој се користи за воздушна пловидба, со мала густина и посилна структурна цврстина поради неговиот материјал.Исто така, има одлична топлинска спроводливост и отпорност на корозија за дополнителна издржливост.Не грижете се за тежината, Модерниот E велосипед VB120 е со одлична пренослива големина и лесен за носење.

   

  Контролирано забрзување

  Само притискајте го педалот за гас надолу и контролирајте го со количината на притисок додека не постигнете удобна брзина колку што сакате.Electrical Bicycle Oem е прифатен од Кина.

   

  Ултра светли вградени фарови

  Значајно е да имате фарови за ноќно возење, но сепак не сите видови скутери имаат предно осветлување.НаЕлектричен велосипед за велосипедиVB120 располага со ултра-светло за дополнителна безбедност.

   

  Црвено задно светло за сопирање

  Црвените задни светла јасно трепкаат додека сопирате како предупредување за другите пешаци и возила на патот.Електричен велосипед со широки тркала за возрасни за безбедно возење на долги патеки.

   

  Сосема нови 6061 алуминиумски метални делови
  Ние користиме само сосема нов алуминиум 6061 за да ги направиме палубата и предниот волан столб, кои гарантираат преклопувањеЕлектричен велосипед велосипедпосилни и најсигурни.

   

  Количини за вчитување:

  Количини за вчитување (парчиња)

  20 GP

  40 HQ

   

  120

  265

   

  12v-Dc-електричен-мотор-велосипед Е-велосипед-електричен-велосипед Електрични-велосипед-цена Велосипеди-Електрични-Велосипеди Електричен-преклопен-велосипед

  Плаќање и испорака

  За нарачки за масовно производство OEM:

  • Плаќање: 30% од ТТ како депозит и салдо од ТТ пред пратката

  • Испорака околу 25 ~ 35 дена по депонирањето

  • Пакување во кафена кутија

  • MOQ 20GP/Модел за OEM

   

  За нарачки за примероци и мали количини:

  • Плаќање: 100% од ТТ пред пратката

  • Испорака околу 7 до 15 дена по депонирањето

  • Пакување во кафена кутија

  • Нема лого за OEM

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  на